A Google keresőben előbbre kerülnek a gyorsabb weboldalak, s bár nem ez a legfőbb szempont amikor a kereső rangsorol, de kis mértékben ez is hozzájárul. Sokkal fontosabb azonban, hogy igazolhatóan a felhasználók a gyors és mobilra optimalizált weboldalakat szeretik jobban.
A gyorsaság ma már azért is szempont, mert a mobilnet elterjedésének köszönhetően a célközönség közel 20% -a mobilnetről éri el amit keres, ezért a kis adatmennyiség, és a gyors weboldal egyre inkább alapvető fontosságúvá válik.
Ezt a Google is felismerte ezért készített egy eszközt amivel megmérhető a weboldalak sebessége, és ezt ő is felhasználja a weboldalak rangsorolása során. Az eszköz itt érhető el: Google Page Speed Insights Vannak független sebesség vizsgáló rendszerek is, melyek közül a legnépszerűbb – és ezt szeretjük mi is használni, mert jobb javaslatokat ad a javításokra – a GtMetriX ami itt érhető el.
A gyors weboldal készítés tehát azért fontos, mert a Google jobban rangsorol valamint a felhasználók jobban szeretik a weboldalad, ha az gyors, és nem tölt le felesleges adatokat.
A weboldal sebességét néhány nagyobb tényező csoport befolyásolja, úgy mint szerver környezet, kód minőség, letöltésre szánt adat mennyisége. Ezeket a technikai csoportokat kell úgy optimalizálni, hogy minél gyorsabban minél jobban működve szolgálják ki a kéréseket. Ezeket a csoportokat, szempontokat vegyük most sorra, hogyan lehet optimalizálni a rendszert és a szoftvert annak érdekében, hogy gyors weboldal legyen a végeredmény.
Ha megfelelő tárhelyszolgáltatót választasz akkor a leggyakoribb “hiba”, a Keep-alive funkció bekapcsolásának hiánya. A keep-alive funkciót a legtöbb szolgáltató bekapcsolja, ha más nem külön kérésre. Ezáltal a szerverkörnyezet az esetek többségében megfelelő a sebesség optimalizáláshoz. A kess rendszerek (cache) bekapcsolt állapotban szoktak lenni, tehát a szoftver kihasználhatja ezek előnyeit.
Akár nyílt forrású rendszer (WordPress, Drupal, Joomla stb.) akár egyedi fejlesztésű rendszert veszünk alapul, a legfontosabb szempont a kód optimalizálása mellet a kess (cache) kihasználása. A nyílt forrású rendszerek esetében ezeket kihasználhatjuk ingyenes vagy fizetős pluginek segítségével, míg a saját fejlesztésű rendszerek esetében a weboldal készítés közben kell erre nagy hangsúlyt fektetni.
Természetesen tőled mint vállalkozótól nem várható el, hogy a weboldalad sebességét te magad optimalizáld, ezért ha azt tapasztalod, hogy a weboldalad lassú, elsőként fordulj a weboldalad fejlesztőjéhez. Ha azonban független szakértői véleményt szeretnél keress fel minket, megvizsgáljuk a weboldalad sebességét és megnézzük hol és miként lehet ezt fejleszteni.
Tesztelheted te magad, de az általunk minimális irányelv, a GtMetriX-en legalább 80%-os sebesség index. Ami már egész jónak mondható. 90% feletti pedig kiválló, 95% felett pedig már csak extra munkával lehet elérni egy weboldal vagy webáruház gyorsaságát.
http://jungheinrich-profishop.hu/ (Februárban indul)
…a tárhelyszolgáltató rugalmatlan és a keep-alive funkciót nem hajlandó bekapcsolni. Ezért például ezt a tárhelyszolgáltatót senkinek sem javasoljuk!
Ha tettszett amit olvastál, vagy kérdésed van szólj hozzá, illetve keress minket bátran bármiben szívesen segítünk.
6328 Dunapataj, Gábor Áron utca 37.
https://webstartconsulting.hu/
e-mail: info@webstartconsulting.hu
Mobil: (+36-30) 516-2793
Adatkezelési nyilvántartási szám:
NAIH-82919/2015.
A WebStart Consulting azért jött létre, hogy Weboldal és webáruház készítéssel foglalkozzon Budapesti és Országos ügyfelek számára. Csapatunk 10 éves szakmai tapasztalattal rendelkezik weboldal fejlesztés és webáruház készítés terén, így tanácsadással is foglalkozunk. A weboldal fejlesztés és webáruház készítés során az egyedi igényeidet maximálisan figyelembe vesszük, és projektmenedzserünk kiemelt figyelemben részesít.
Made with ❤ by Webstartconsulting
Hívj most, előzd meg versenytársaid.