Keményen fellép idén január óta a Google az általa zavarónak minősített pop-up hirdetésekkel szemben. A mobil eszközökről indított keresések esetében jelentősen hátra rangsorolja ugyanis a találati listában azokat az oldalakat, amelyek – a keresőoldal logikája szerint – zavarónak minősített egész oldalas interstitial hirdetéseket jelenítenek meg.
Érdemes tehát mostantól figyelni arra, hogyan is értelmezi a Google a zavaró hirdetések fogalmát, pontosan miért is büntet, és mi az, amit “engedélyez” interstitial hirdetések esetében a keresőóriás. A vállalat rövid, hivatalos magyarázata szerint azokat az oldalakat rangsorolják hátrébb a találati listákon, amelyek olyan interstitial hirdetéseket jelenítenek meg, ahol a tartalom emiatt mobil eszközökről nehezen elérhető. De nézzük csak, melyek is a problémás esetek!
• Olyan popup ablakok, amelyek kitakarják az oldal tartalmát. Büntetik azokat a popupokat is amelyek rögtön azután láthatóak, hogy a keresőoldalról megérkezett a user, és azokat is, amelyek néhány másodperccel később jelennek meg.
• Egész képernyőt betöltő interstitialok, amelyeket előbb be kell zárni ahhoz, hogy a tartalomhoz hozzáférhessünk.
• Az előző megoldáshoz hasonlító hirdetések, ahol az oldal felső részén található az interstitialszerű felület, alatta pedig az eredeti tartalom.
Példák a büntetendő Pop-up ablakokra
Ha ezeket mind bünteti a Google, akkor mit szabad tenni, ha nem akarjuk, hogy a találati listában értékelhetetlen helyre kerüljünk? Erre is hoz néhány példát a keresőoldal, van ugyanis néhány kivétel, amelyeket továbbra is lehet alkalmazni:
• Olyan interstitialt továbbra is lehet használni, ami valamilyen figyelmeztetést tartalmaz – például életkorhoz kötött tartalmak esetében a 18+ -os felhívás, de ilyenek a cookie-használattal kapcsolatos figyelmeztetések is.
• Bejelentkező felületek, pl. e-mail-fiókba, vagy fizetős oldalakra.
• Azokat a bannereket sem büntetik, amelyek a képernyőnek csak egy kisebb részét foglalják el és könnyen bezárhatóak. Például az applikációk letöltésére szolgáló, Chrome vagy Safari által támogatott bannerek.
6328 Dunapataj, Gábor Áron utca 37.
https://webstartconsulting.hu/
e-mail: info@webstartconsulting.hu
Mobil: (+36-30) 516-2793
Adatkezelési nyilvántartási szám:
NAIH-82919/2015.
A WebStart Consulting azért jött létre, hogy Weboldal és webáruház készítéssel foglalkozzon Budapesti és Országos ügyfelek számára. Csapatunk 10 éves szakmai tapasztalattal rendelkezik weboldal fejlesztés és webáruház készítés terén, így tanácsadással is foglalkozunk. A weboldal fejlesztés és webáruház készítés során az egyedi igényeidet maximálisan figyelembe vesszük, és projektmenedzserünk kiemelt figyelemben részesít.
Made with ❤ by Webstartconsulting
Hívj most, előzd meg versenytársaid.